O působení hluchavky bílé z pohledu květové terapie Zdeňky Floriany

O působení hluchavky bílé z pohledu květové terapie

Již na první pohled člověka zaujmou na této vzpřímené a 
hojně rozšířené bylince sněhobílé kvítky obepínající
v kroužku stonky připomínající věneček nevěsty.
A skutečně je to právě čistota odevzdání se milovanému
člověku, která je základním okruhem použití
květové esence. 

Navíc pyskaté květy poukazují na oblast genitalií, tedy místo, kde se se svým partnerem setkáváme ve fyzické rovině. Jemné působení těchto květů v našem životě pomáhá vyladit náš intimní život tak, aby v něm probíhala krásná láskyplná výměna ve vší čistotě.

Ženám, aby zejména samy k sobě přistupovaly tak, aby k nim měl partner v této oblasti úctu, či do svého života přitáhly odpovídajícího partnera. Užitečná je ale i mužům, aby k aktu fyzického sblížení přistupovali jako ke slavnosti lásky, dospěle, tvořivě a s úctou. Pomáhá také všem, kdo v této oblasti tíhnou k nepřirozeným extrémům ať již nevázanému, víceméně konzumnímu sexu na straně jedné či k celibátu, který touto formou výměny nádherných energií opovrhuje.
Při pohledu na tuto bylinku člověka napadne, jak je krásná ve své čistotě a skromnosti, nepodbízí se a přesto jsou kalichy jejích květů pro sladký nektar hojně opylovány. Říká se, že čeho je lidem třeba, to přináší bytostné síly přírody do našich zahrad. V případě hluchavky bílé má tato věta až fatální rozměr. Roste letos opravdu všude, na rumištích, v zahradách, v lesích, u chudých i bohatých, po celé Evropě, v mírné části severní Asie i Severní Americe a mnoha jiných lokalitách. Zdá se, že ji potřebuje hodně lidí, co říkáte? A ještě k jejímu jménu hluchavka, které vzniklo od původního pojmenování hluchá kopřiva. Já bych k tomuto tématu přidala malý impuls, že „ač má hluchavka květy váhy muší, neměli bychom býti k jejímu poselství hluší.:-)“

Zdeňka Floriana - květoterapeutka
http://kvetoveesence.webnode.cz/